مصوبات جديد سازمان تنظيم مقررات در محاسبه ترافيك مصرفی كاربران اينترنت

کاربر گرامی:

به اطلاع همه شما عزیزان می‌رسانیم که بر اساس مصوبات شماره‌ی ۲۵۱ و ۲۵۳ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، قیمت ترافیک داخلی پنجاه درصد کاهش یافته  است و از سوی دیگر، مجموع حجم ترافیک دریافتی و ارسالی به عنوان ترافیک سرویس کاربران محاسبه می‌شود که جزییات مصوبه در وب سایت www.cra.ir در دسترس است.
لذا با توجه به مصوبه مذکور از تاریخ فوق ذکر ترافیک ارسالی مشترکین بصورت رایگان محاسبه نخواهد شده و مجموع ترافیک دریافت (دانلود) و ارسال (آپلود) به عنوان ترافیک مصرفی سرویس کاربر محاسبه و در صفحه ریز مصرف ایشان لحاظ می گردد.
 
 لینک مشاهده مصوبه

توضیحات تکمیلی:
در تمامی شرکت های رسمی سرویس دهنده اینترنت پر سرعت  (ISP)میزان محاسبه مصرف اینترنت بر اساس میزان آپلود و دانلود (Upload , Download) در اینترنت می باشد. تا قبل از تاریخ فوق تعهد پرداخت هزینه آپلود به سازمان های زیر ساخت و پهنای باند بر عهده شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنتی قرار داشت. اما طبق مصوبه شماره 1 جلسه شماره 253 مورخ 1395/11/24 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، کلیه شرکت های ارائه دهنده سرویس اینترنت پر سرعت در ایران موظف به محاسبه مجموع دانلود و آپلود برای مشترکین می باشد.