9 راه برای جلوگیری از هک شدن موبایل
 

از شبکه WiFi ای که رمز عبور ندارد، حتی برای یک لحظه استفاده نکنید، براساس آمارها 94% مردم در آمریکا از اندروید و یا iOS استفاده می کنند، پیش از این اندروید نسبت به iOS بیشتر در معرض هک شدن بود،
اما به تازگی یک malware با نام WireLurker موبایل های با سیستم عامل iOS را مورد حمله قرارداده است، البته کامپیوتر های نیز بی نصیب نمانده اند، اما به نظر می رسد که امروزه هکرها بیشتر روی موبایل ها تمرکز کرده اند.

1- بعد از استفاده خرید اینترنتی، خارج شوید
این خروج به معنایlog out است، نه صرف بستن مرورگر! در صورتی که از مرورگر استفاده می کنید حتما از حسابتان خارج شوید، تا جلوی دیده شدن اطلاعات حساب خود را توسط هکر ها بگیرید، ترجیحا از برنامه های کاربردی بانک ها استفاده کنید، معمولا بانک ها، اطلاعات حساب ها را رمزگذاری کرده اند.
2- تنها از WiFi ای استفاده کنید که نیازمند رمز عبور است.
در صورتی که مجبور هستید که به چنین شبکه های وصل شوید، کافی است از نرم افزاری مثل Freedome (برای اندروید و iOS) که امنیت ارتباط شما را با هر گونه شبکه ای تامین می کند استفاده کنید.
3- برای گوشی رمزعبور بگذارید.
موبایلِ ده ها هزار نفر در سال گذشته، توسط شخصی که به آنها نزدیک بوده هک شده است، با اعمال رمز عبور می توانید از نصب Spyware ها روی گوشی خود جلوگیری کنید.
4- زمانی که برنامه کاربردی جدیدی نصب می کنید، میزان دسترسی آن را چک کنید.
در زمان نصب هر برنامه سطح دسترسی را به دقت مطالعه کنید، اگر برای نصب یک بازی، اجازه دسترسی به اطلاعات تماس ها و دفترتلفن تان خواسته میشود، بهتر است در مورد نصب آن دوباره فکر کنید.
5- آنتی ویروس نصب کنید.
اگر برنامه ای مناسب سراغ ندارید می توانید سراغ اپلیکیشن Lookout و یا Avast Free Mobile Security بروید. در صورت مشاهده هرگونه malware خودبخود از موبایل شما حذف میشود.
6- به حجم دانلود خود دقت کنید
معمولا malware ها میزان دانلود و آپلود زیادی دارند، این می تواند زنگ خطر باشد.
7- تنها از بازار یا google play دانلود کنید!
از نصب اپلیکیشن های گوناگون از سایت های ناشناس خودداری کنید، حتی ترجیحا روی لینک هایی که در ایمیل های ناشناسی دریافت کرده اید کلیک نکنید.
8- زمانی که دستگاه شما نیاز به آپدیت دارد آن را به روز کنید.
این آپدیت ها برای جلوگیری و حفظ امنیت موبایل شما ساخته شده اند.
9- نرم افزارهای administrator را دانلود نکنید.
اپلیکیشن هایی که تحت عنوان Administrator کار می کنند را دانلود نکنید.