چطور بفهمیم روتر وای فای هک شده است؟
 
 
آیا میدانستید: به جز کامیپوتر، گوشی هوشمند و تبلت، مودم یا روتر بیسیم هم مستعد هک شدن هستند؟ برای اطلاعات بیشتر به پاراگراف بعدی بروید تا با ابزاری که میتواند به راحتی کمک کند تا تشخیص بدهید روترتان دستکاری شده است یا خیر، آشنا شوید.
 
ابزارهای زیادی برای کامپیوترها وجود دارند که تعیین میکنند آیا دستگاه ما ربوده شده است یا خیر و همچنین ابزارهایی هم هستند که مطمئن میشوند که هیچ چیزی شبیه به هک شدن روی کامپیوترهای ما ممکن نباشد؛ البته برای بیشتر مواقع. مسیریابها البته به همین اندازه در مقابل تلاشهای مجرمان سایبری آسیب پذیرند و حتی شاید بیشتر آن هم به دلیل غفلت و فقدان آگاهی در اینباره. از آنجایی که کاربران به مسیریابهایی که به آن متصلاند اهمیتی نمیدهند، یک کانون پر خطر می تواند این مسیریابها را در به صورت طولانی مدت در ریسک قرار بدهد.
 
f-secure
وارد Router Checker یک ابزار مبتنی بر وب در F-Secure بشوید تا سریع طی چند ثانیه مشخص شود که DNS ای که از آن توسط روتر به اینترنت وصل شدهاید آنطوری که باید کار میکند یا دارد برای اطلاعاتی بیشتر اطراف سرک میکشد.

بدون نیاز به دانلود یا نصب پلاگین،Router Checker روی هر مروگر مدرنی مثل Chrome، Opera، Safari، FireFox و Internet Explorer اجرا خواهد شد. از این روش، این ابزار نه تنها برای معاینه کردن DNS کامپیوترتان بلکه برای دستگاههای موبایل متصل مانند تبلت‏ها و گوشیهای هوشمند نیز مفید خواهد بود.

به همین راحتی به آدرس https://campaigns.f-secure.com/router-checker/ بروید و برای آغاز فرآیند بررسی روی Start کلیک کنید . Router Checker در واقع روتر شما را اسکن میکند تا ببیند آیا درخواستهای DNS فرستاده شده از دستگاه شما همانطور که باید مسیریابی میگردند یا به شخص ثالثی هم فرستاده میشوند
دزدیدن DNS یکی از آسان‏ترین راهها برای افرادی با نیت سوء برای فیشینگ کردن نامهای کاربری، رمزهای عبور و اطلاعات کارت اعتباری شماست و حتی بیشتر، این کار به سارق اجازه میدهد تا به راحتی اختفای دیجیتالی شما را ویران کند.
  RouterChecker بیشتر مواقعی خیلی به کار میآید که از Wi-Fi عمومی در کافی شاپها، ایستگاههای قطار و فرودگاه استفاده میکنید؛ و البته هر جای دیگری که ارتباط اینترنتیاش غیر امن است.